Ziraat Bankası Bankkart Combo Kart Nedir? Avantajları Nelerdir? – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Ziraat Bankası Bankkart Combo Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?

Bankkart combo, Ziraat Bankası’nın 2018 yılında maximum işbirliğinden ayrılıp kendi markasını oluşturma amacıyla oluşturulan bir bankacılık ürünüdür.

bankkart combo nedir? avantajları nelerdir?
bankkart combo nedir? avantajları nelerdir?

Daha önce “bankkart” adını verdiği aynı kartta hem banka kartı hem de kredi kartı barındıran teknolojisini öğrencilere sunulan bankkart genç kartta sunuyordu. Bu yıl itibariyle pek çok yerde konuşulan ve giderek artan müşteri sayısıyla Ziraat Bankası bankkart combo’ya başvurmalı mısınız? Hali hazırda Ziraat maximum kart sahipleri bankkart combo’ya geçmeli mi? Bu yazımızda kısaca combo kartın ne olduğundan ve ne gibi avantajları var bundan bahsedelim istiyorum.

Bankkart Combo Kart Çeşitleri Nelerdir?

bankkart combo kart çeşitleri

Bankkart Combo (Klasik) : Bankkart combo’nun klasik kartıdır, maximum klasik kartı ile aynı özellikleri taşır ve aidat ücreti yıllık 15 TL’dir. Temmasız kart, nakit avans, ayın sektörü, combo kumbara, combo 360 gibi özellikleri mevcuttur. (bu özelliklere aşağıda değineceğiz)
Bankkart Combo Gold: Combo kart klasik ile aynı özellikleri taşımakla birlikte kredi kartı limiti daha yüksektir. Yıllık aidat ücreti ise 39,5 TL’dir.
Bankkart Combo Platinum: Combo kart platinum ise yine tüm bu özelliklere ek olarak kredi kartı limiti yoktur ya da çok yüksektir. Araç, ferdi, konut yardım gibi ekstra imkanlar sunmaktadır ve yıllık aidat ücreti 47.75 TL’dir.

Bankkart Combo Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle bankkart combo ile birlikte ziraat pek çok bankacılık ürününü de beraberinde getirmişti. Bu bağlamda biraz araştırma yaptığımda pek çok site bunları laf kalabalığı ile anlatmış. Kısaca; Combo Kumbara, ComboLira, Ayın Sektörü, Combo 360, Nefes Ayları, Peşin Harca, Ertele, Aidat İade gibi özellikler mevcuttur. Bunlara alt başlıklar altında bakacak olursak;

Combo Kumbara ve ComboLira Nedir?

Combo Kumbara, alışverişlerinizden kazandığınız puanların biriktiği cüzdana verilen addır. ComboLira ise bu puanların genel adıdır. Puan, yani combolira kazandıkça -belirtildiği tarih aralıklarında geçerli olmak suretiyle- combo kumbaranızda birikir ve anlaşmalı üye iş yerlerinde harcama yapabilirsiniz. Ne kadar combo lira sahibi olduğunuzu öğrenmek için ise 4747 numarasına COMBOLIRA yazıp bir boşluk ardından kartınızın son 6 hanesi göndermeniz yeterlidir.

Ayın Sektörü Nedir?

Ayın Sektörü özelliği her ay farklı bir sektörün belirlenmesi ve bu sektörde yapılacak alışverişlere %5 ek ComboLira kazanma fırsatı (en fazla 20 TL) sunuyor. Tek şart alışverişlerinizin 100 TL ve üzeri olması durumudur. Ayın sektörüne katılım için ise AYINSEKTORU yazıp 4757’ye kısa mesaj göndermek yeterlidir. Daha detaylı bilgi için şuraya tıklayabilirsiniz: ayın sektörü nedir?
Haziran Ayı Ayın Sektörü: Giyim ve Aksesuar

Combo 360 Nedir?

Kartınız ile aylık 1000 TL üzeri harcama yapmanız durumunda Combo 360 özelliğinden yararlanarak 6 TL ComboLira kazanabiliyorsunuz. Katılım için ise COMBO360 yazıp 4757’ye SMS göndermeniz yeterlidir.

Nefes Ayları Nedir?

bankkart combo kart

Bu özellik ise ekstre borcunu tamamen ödeyemeyenler içindir. Şöyle ki; borcunuzun %50’sini ödüyorsunuz, kalan %50’si ise faizsiz erteleniyor. Başvuru için ise NEFESAYLARI yazmalı bir boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini yazıp 4757 numarasına kısa mesaj göndermelisiniz.

Aidat İade Nedir?

Aidat iade özelliği ise combo kredi kartı uygulamasi için verilecek olan aylık harcama taahhüdü ile ödediğiniz aidat kadar ComboLira kazandırıyor. Katılım için AIDATIADE yazmalı bir boşluk bırakmalı ardından ilgili kartınızın son 6 hanesini yazmalı ve 4757’ye SMS göndermelisiniz.
Taahhüt Tutarları

  • Bankkart Combo için; Asıl Kart: 500 TL, Ek Kart: 250 TL.
  • Bankkart Combo Gold için; Asıl Kart: 750 TL, Ek Kart: 375 TL.
  • Bankkart Combo için; Asıl Kart: 1000 TL, Ek Kart: 500 TL.

Peşin Harca, Ertele Nedir?

Peşin harca ertele özelliği ise adı üstünde, peşin yapacağınız kredi kartı harcamalarınızı seçtiğiniz dönem sayısı kadar sonraki ekstreye erteleyebilmenize olanak tanıyor. En az 1 en fazla 3 dönem erteleme yapabildiğinizi ve tutarın 100 TL ile 10000 TL arasında değişebileceğini hatırlatayım.

Bankkart Combo Kart Avantajları Nelerdir?

Aslında combo kart avantajları, bize sunulan bu özelliklerdir diyebiliriz. Şöyle ki; Bana göre alışverişlerden kazandığımız combolira’lar ile ayın sektörü özeliği birleştiğinde güzel bir combo olmuş oluyor. Bir de her ay bu sektörün değiştiği düşünüldüğünde -ki 2 ay önce bu sektör akaryakıt idi- hiç de fena olmayan tutarlarda puan kazanabiliyoruz. Bu bağlamda elinde Ziraat maximum kart olan müşterilerin de bankkart combo’ya geçmelerini tavsiye ediyorum, çünkü şu anki kartları ile combolira kazanamıyorlar.

Bankkart Combo Kart Şifre Alma İşlemi

Bankkart combo kartınız geldikten sonra muhtemelen aklınıza ilk gelecek soru “nerede bu kartın şifresi” olacak, bu sebepten siz sormadan ben anlatayım dedim. En kolay yöntem sistemde kayıtlı cep telefonu numaranızdan kısa mesaj göndermektir.

Tek yapmanız gereken SIFRE yazmalı ve bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesini yazmalısınız. Ardından bir boşluk daha bırakıp annenizin kızlık soyadının son 2 harfini ya da doğum yerinizi yazın, yine bir boşluk bırakın ve kartınızın arka yüzünde yer alan 3 rakamdan oluşan güvenlik kodunu yazıp 4757 numarasına kısa mesaj gönderin. (banka kartı için)
Eğer kredi kartınızın şifresini öğrenmek istiyorsanız da SIFRE yerine KKSIFRE yazıp aynı bilgileri gönderin.
Diğer yöntem ise “ben sevmiyorum bu mesaj gönderme işlerini” diyenler için. Direkt 0850 220 00 00 numarasını aramak ve müşteri temsilcisi aracılığı ile combo kart şifrenizi almaktır.

Bankkart Combo Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu konuyu daha önce adım adım anlattığım için tekrar yazmak istemedim, şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz: bankkart combo kart başvurusu nasıl yapılır?
Farklı kanallar olarak resmi website ve telefon üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz ancak ben şahsen direkt web site üzerinden başvuruyu öneriyorum.

Farklı başlıklar altında bankkart combo nedir, ne gibi avantajları var ve kart özellikleri nelerdir konularına değinmeye çalıştım. Sorularınız olursa bana her zaman yorumlar ile ulaştırabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: vedoza

Bir yanıt yazın