Vakıfbank Havale ve EFT Ücretleri (2019 Güncel) – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Vakıfbank Havale ve EFT Ücretleri (2019 Güncel)

Para transferi konusunda bankalar tarafından alınan masraflar hem bireysel hem de ticari işletmelere büyük yük olarak gösterilmektedir.

vakıfbank havale ve eft ücretleri 2019
vakıfbank havale ve eft ücretleri 2019 (güncel)

Eğer Vakıfbank içerisinde hesabın varsa ve para transferi yapacaksan banka tarafından istenilen masraf ücretlerini kesinlikle bilmelisin. Dönem ve yıllara göre değişen masraflar, para transferi sırasında gönderilecek tutar üzerinden kesilmektedir. Bu nedenle gönderimler sırasında bu masrafları da düşünerek para transferi yapman sana kolaylık sağlayacaktır.

Vakıfbank’ın Havale ve EFT işlemleri sırasında istediği ücretlerden kısaca bahsedecek olursak;

  • Vakıfbank kullanıcıları, İnternet bankacılığı üzerinden EFT göndermek istemeleri durumunda 4,00 TL tutarında bir işlem bedeli ödemek zorundadırlar.
  • Bazı durumlarda Vakıfbank ATM’leri üzerinden yapılan EFT işlemlerinde ise talep edilen masraf ücretinin 6,00 TL olarak yansıtıldığını belirtelim.
  • İnternet bankacılığı üzerinden Havale yapmak isteyen Vakıfbank kullanıcıları, yapacakları her işlem için 1,35 TL işlem bedeli ödemelidirler.
  • ATM’ler üzerinden yapılacak Havale işlemlerinden ise talep edilen işlem ücreti ise 6,00 TL olarak belirlenmiştir.

2019 yılı içinde herhangi bir fiyat güncellemesi olması durumunda yazımızı olabildiğince hızlı güncellemeye çalışacağız.

Vakıfbank 2020 Havale ve EFT Ücretleri

Vakıfbank’ta EFT saati 17:15 olarak güncellenmiştir. Hızlı ve pratik bir şekilde yapacağınız geç EFT işlemleri aynı zamanda internet bankacılığı, şubeler, çağrı merkezi ya da mobil bankacılık üzerinden de gerçekleştirilebilir.

2020 Vakıfbank internet mobil EFT ücretleri düzenli olarak verildiğinde 3.5 TL’dir. 100 bin TL ve üzerinde ise 6.75 TL tahsil edilir. Geç EFT 100 bin TL’ye kadar 9.5 TL’dir.

Vakıfbank ATM’den EFT ücreti 20 TL olarak tahsil edilirken çağrı merkezinden EFT yapacak olanlar 3.5 TL ödeme yapmaktadır.

Şubeden EFT yapmak isteyenler ise giden EFT için 70 TL ödeme yapacaktır. İsme giden EFT’de de aynı miktar söz konusudur. Geç EFT’den alınacak ücret ise 30 TL’dir.

Vakıfbank şubeden havale işlemleri için hesaptan isme 55 TL tahsil edilir. Kasadan hesaba 60 TL, hesaptan hesaba havale ise 40 TL’dir. Son olarak kasadan isme havale işlemlerinin tahsil ücreti 65 TL olarak güncellenmiştir.

İnternet üzerinden havale yapacak olanlar düzenli havale için 2 TL, hesaptan isme – hesaptan hesaba için 3 TL ödeme yaparak işlemlerini tamamlayabilir.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: vedoza

Bir yanıt yazın