Uzmanlardan Konut Kredisi Çekmek İsteyenlere Tavsiyeler – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Uzmanlardan Konut Kredisi Çekmek İsteyenlere Tavsiyeler

Koronavirüs sebebiyle pek çok alanda olumsuz süreçler yaşanırken uzmanlar ev satın almak isteyenler için bazı tavsiyelerde bulunuyor.

Virüsün ülkemizdeki yayılımı sürerken konut satışlarının da bu süreçten etkilendiği görülüyor. Ev kredilerinde peşinat oranlarının yüzde 10’a gerilemesi ve kamu bankalarının da 3 ay ertelemeli konut kredisi vermeye başlamasıyla beraber konut satın almak isteyenler araştırma yapmayı sürdürüyor.

Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Öneriler

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan, ikinci el konut sahibi olmak isteyenler için birtakım tavsiyelerde bulundu. Mustafa Hakan, altın ve dolardaki yüksek değer artışlarının ardından yatırımcılar için yeni fırsatın gayrimenkul yatırımlarının olacağını dile getiren Hakan, ikinci el konut almanın tam zamanı olduğunu söyledi.

Faiz oranlarının düşmesiyle beraber uzun süredir değeri düşük kalan ikinci el konutların ayrıca kriz sonrasında talep artmasına neden olacağı düşünülüyor. Bu nedenle ikinci el konutlar için başvuruların değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Hakan, virüs salgınının sonrasında kiralık ve satılık konut taleplerinde rekor artış yaşanacağını da sözlerine ekledi.

İçinde bulunduğumuz dönemde bankaların 3 ay ertelemeli, 180 ay vadeli ve yüzde 10 peşinatla sunduğu kredi paketlerinin vatandaşlar için alım fırsatı sunduğu belirtiliyor.

Uygun faiz oranlı konut kredisi sunan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankasının yanı sıra Emlak Katılım Bankası ve diğer katılım bankalarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sitemizde her bankanın sunduğu ihtiyaç, konut ve araç kredisiyle ilgili hesaplama sayfası bulunmaktadır.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: Erhan

Bir yanıt yazın