Ramazan Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Yatırılacak? – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Ramazan Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Yatırılacak?

Emekliler için Ramazan Bayramı ikramiyesi kapsamında 1000 TL’lik ödemelerin ne zaman yatırılacağı açıklandı.

Emekli vatandaşlara her bayram öncesi ödenen 1000 TL’lik desteğin Nisan ayında hesaplara yatırılacağı açıklanmıştı. Yapılan açıklamada 2020 emekli ikramiye tutarıyla beraber hangi tarihler arasında yatırılacağı da netlik kazandı.

Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Hesaplara Yatırılacak?

2020 Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri 7 Nisan ile 11 Nisan arasında hesaplara yatırılmaya başlanacak. Emekli Sandığı emeklileriyle Bağkur emeklileri 11 Nisan’da, SSK’lılar ise 7 ile 10 Nisan arasında emekli ikramiyesini almış olacak.

Kimler Emekli İkramiyesi Alabilecek?

SGK’dan emekli aylığı, ölüm aylığı, sürekli iş göremezlik aylığı ve malullük aylığı alanlar başta olmak üzere tüm emekliler bu destekten yararlanabiliyor. Ayrıca gaziler, şampiyon sporcular, terör kaynaklı mağdur olan vatandaşlar ile güvenlik korucuları da bu ikramiyeyi alabiliyor.

Emekli ikramiyelerinin son rakamına göre ödemeler yapılaca. Buna göre 4A yani SSK’lı olanların tahsis numarasının son rakamı 17, 18 ve 19 olanlar 7 Nisan’da, 20-21-22 olanlar 8 Nisan’da ikramiyesini alacak. 23 ve 24 olanlar 9 Nisan’da, 25 ve 26 olanlar 10 Nisan’da 1000 TL’lik ikramiyeyi almış olacak. Son olarak Emekli Sandığı emeklileri ile 4B emeklileri 11 Nisan’da 1000 TL devlet desteğinden yararlanacak.

Yeni Emekliler Ne Zaman İkramiye Alacak?

İkramiye ödemeleri normal şartlarda SGK’dan gelir ve aylık alan kişilere yapılıyor. Ancak ödeme tarihinin öne çekilmesi sebebiyle Mayıs ayında ilk emekli aylığını alacak olanlar da bu destekten yararlanabilecek.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: Erhan

Bir yanıt yazın