Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir? Nasıl Alınır? – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir? Nasıl Alınır?

Kredi kartlarında bireylerin yaptıkları başvurular, sundukları belgelere göre aylık gelirleri ve geçmiş dönemde kullandıkları kredi ve kredi kartı hizmetleri göz önünde bulundurularak, bir limit belirlenmektedir.

limitsiz kredi kartı nasıl alınır
limitsiz kredi kartı kimlere verilir? nasıl alınır?

Belirlenen kredi kartı limitlerinde ise, özellikle ticari faaliyetlerde bulunan kişilerin çok daha üst sınırlarda hatta limit sınırı olmadan hizmet aldıklarını belirtebiliriz. Bu sayede işletme sahipleri çok yüksek miktarlardaki harcamalarını bile bu kredi kartları ile yapıp, aynı zamanda da taksitli imkanlardan faydalanmaktadırlar.

Eğer ticari faaliyetlerde bulunuyorsanız ya da herhangi bir limit şartı olmadan siz de limitsiz kredi kartı kullanmak istiyorsanız, aşağıda belirteceğimiz şartları taşıyor olmanız gerekecektir.

 1. Öncelikle kredi notunuzun yüksek bir seviyede olması gerekmektedir. En yüksek 1900 olarak belirlenen kredi notu aralığında 1700 ve üzerinde olunması, limitsiz olarak alacağınız kredi kartı için yeterli olacaktır.
 2. Bankalardan bir ceza almamalı, idari veya da yasal takibe uğramış bir borcunuzun olmaması gerekmektedir.
 3. Risk raporu sorgulamasında, ödeme düzensizliği gibi bir durumun yaşanmamış olması gerekmektedir.
 4. Belgeleyebildiğiniz geliriniz ya da ticari müşterilerde bilançodaki rakamların yüksek sınırlarda olması gerekmektedir. Çünkü limitsiz özellikteki kredi kartlarının güvence altına alınabilmesi için,  banka normal denecek seviyeleri kabul etmeyecektir.
 5. Bankacılık geçmişinizin uzun ve sorunsuz olması gerekmektedir.

Bu şartlar tamamlandıktan sonra, limitsiz olacak şekilde bir kredi kartı kullanılması mümkün olacaktır. Ayrıca, şartların tamamının karşılanması da gerekecektir. Şuan tüm bankaların bu şekilde ve şartlarda kredi kartı hizmeti bulunmaktadır. Biz yine de son olarak en sık tercih edilenlerin bulunduğu bir liste yapalım.

Limitsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası

  Limitsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

  Kredi kartları, bankaların müşterilerinin hizmetine sunmakta olduğu, alışverişlerin nakit ihtiyacı duyulmadan gerçekleştirilebildiği bir uygulamadır. Kredi kartı hizmetleri sayesinde banka müşterileri, yüksek meblağlı alışverişlerini nakde gereksinim duymadan gerçekleştirebilmekte ve taksit seçeneklerinden yararlanabilmektedir. Dolayısı ile kredi kartlarının limitinin büyük önemi bulunmaktadır. Limitli kredi kartları kadar limitsiz kredi kartı kullanımı da mümkündür. Aylık olarak yüksek harcama yapan kişiler, limitsiz kredi kartı veren bankalar araştırması yapmakta ve banka tercihlerini buna göre gerçekleştirmektedir.

  Kredi kartının limitsiz olarak kullanılabildiği bilgisi toplum içinde ne kadar yaygın olsa da limitsiz olarak bilinen kredi kartlarının da aslında bir limiti bulunmaktadır fakat bu limitler oldukça yüksektir. Bir banka müşterisinin limitsiz kredi kartı alabilmesi için taşıması gereken şartlar şunlardır:

  • Kredi sicili temiz olmalıdır
  • Bankada belli ve yüksek bir miktarda nakit parası bulunmalıdır
  • Kredi notunun en yüksek seviyede olması gerekmektedir
  • Aylık düzenli gelirin meblağsı yüksek olmalıdır
  • Bankada bulunan hesapların güncel olması gerekmektedir

  Limitsiz kredi kartı veren bankalar ülkemizde faaliyet göstermekte olan herhangi bir banka olabilmektedir. Spesifik olarak herhangi bir banka limitsiz kredi kartı veriyor olması özelliği ile ön plana çıkmamaktadır. Dolayısı ile limitsiz kredi kartı çıkartmak için gerekli koşulları sağlayan kişiler, tercih ettikleri herhangi bir bankaya başvuruda bulunarak limitsiz kredi kartı çıkartabilmektedirler.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: vedoza

Bir yanıt yazın