Garanti Bonus Kredi Kartı Limiti Ne Kadar? – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Garanti Bonus Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu Bonus özellikli kredi kartları, hem gelir durumu olan yani sigortalı olarak çalışan kişilere hem de gelir belgesi sunamayan ve üniversite eğitimi alan öğrencilere yönelik sunulmaktadır. Kişilerin yapacakları başvurularda ise, kredi kartı özelliği ve söz konusu gelir durumları doğrultusunda bir limit belirlenecektir.

garanti bonus kredi kartı limiti arttırma
garanti bonus kredi kartı limiti ne kadar

Eğer üniversite öğrencileri için geliştirilen Bonus Genç kredi kartına başvuru yaparsanız, bankanın size ilk etapta vereceği limit 500 TL olacaktır. Bu limit dahilinde yapacağınız kullanımlardan 3 ay sonra ise 1000 TL’ye kadar yeni bir limit başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gelir belgesi ile başvuru yapan kişiler için sunulan kredi kartı limiti ise, genellikle gelir durumu ile aynı ölçüde olmaktadır. Örnek ile açıklayacak olursak, asgari ücretli olan bir kişinin yapacağı Bonus kredi kartı başvurusunda, onların kullanımına sunulacak olan kredi kartı limiti ortalama olarak 1400 TL altında olacaktır. Az önce de belirttiğimiz gibi kişiler ilk 3 ay ödemelerini hiçbir şekilde geciktirmeden ve dönem borcunu ödeyerek yaparlarsa, bu durumda yeni bir limit başvurusunda bulunabilirler.

Bonus Kredi Kartı Limiti Arttırma

Bonus özellikli kredi kartınızın limitini arttırmak için en az 3 ay kullanım sağlamalısınız. Bu sürenin sonrasında isterseniz kendi taleplerinize göre limitinizi arttırabilir/yükseltebilir isterseniz de bankaya otomatik limit artışı talimatı verebilirsiniz. Otomatik limit artışı talebinde bulunduğunuzda, yaptığınız harcamalar ve ödeme alışkanlıklarınız göz önünde bulundurularak herhangi bir başvuru yapmanıza gerek kalmadan kredi kartı limitiniz arttırılacaktır.

2020 Garanti Bankası Kredi Faiz Oranları

Garanti Bankası 2020 kredi faiz oranları hakkında da tüketicilerin bilgi sahibi olması gerekir. Öncelikle bankanın tüketici kredisinde faiz oranı kredi tutarına göre değişmektedir. Vade ise 60 aya kadar talep edilebilir.

15 bin TL’lik ihtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranı yüzde 1.54’tür. Bu kredide tahsis ücreti olarak da 75 TL talep edilmektedir. 60 ay vadede ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 415 TL olacaktır.

Garanti bankası 25 bin TL’lik kredide faiz oranı yüzde 1,49’a düşmektedir. Ayrıca aylık taksit ücreti 682 TL olurken, tahsis ücreti de 125 TL olarak talep edilir. Bankadan 50 bin TL’lik kredi alacak olanlar ise yüzde 1,39 faiz oranıyla acil nakit ihtiyaçlarını giderebilir. Bu durumda aylık ödenecek tutar 60 ay vade için 1.325 TL olacaktır. Tahsis ücreti ise 250 TL’dir.

Garanti bankasından 100 bin TL kredi talep eden tüketiciler için faiz oranı yüzde 0,99’dur. Bu oran en düşük faiz oranı olarak da adlandırılabilir. 60 ay vadede aylık 2,340 TL ödeme yaparken 500 TL de tahsis ücreti alınmaktadır.

Görüldüğü üzere bankanın faiz oranları, kredi tutarına göre düşmektedir. Maliyet oranı ve maksimum faiz oranlarına ulaşmak için banka ile görüşme yapmanız yeterli olacaktır.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: vedoza

Bir yanıt yazın