En Çok Mil Kazandıran 4 Kredi Kartı – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

En Çok Mil Kazandıran 4 Kredi Kartı

Kredi kartı ile yapılacak harcamalardan mil puan kazanarak uçak biletlerini bedavaya getirmek isteyen kişiler için, bu yazımızda dört kredi kartından bahsedeceğiz.

en çok mil kazandıran 4 banka
en çok mil kazandıran 4 banka

Kullanıcısına en fazla mil puan kazandıran bu kredi kartları, taksitli alışverişleriniz ya da tek çekim alışverişlerinizde hem mil puan hem de ekstra puanları size sunmaktadır. En çok mil kazandıran dört kredi kartı ise şu şekildedir.

1- Garanti Bankası Shop&Miles Kart

Bu kredi kartı Türk Hava Yolları ile Garanti Bankası’nın işbirliği ile ortaya çıkarılmıştır ve ülkemizdeki ilk mil kazandıran kart ünvanına sahiptir. Shop&Miles kartınız ile yapacağınız tüm harcamalar ile anında mil puan kazanacaksınız. Kazanmış olduğunuz bu puanlar ise, hesap kesim tarihiniz ile birlikte, Türk Hava Yolları kullanıcılarına verilen Miles&Smiles kartınıza yüklenecektir. Sizler de Miles&Smiles kartınızdaki puanları, dilediğiniz zaman dilediğiniz uçuşta değerlendirebilirsiniz. Kazanacağınız puanlar ise, yurtiçi harcamalar için her 1 Türk Lirası için 1 mil, yurt dışında yapılacak harcamalarda ise, 1 Dolar ve Euro baz alınarak her harcama için 2,25 mil olarak hesabınıza yüklenecektir.

2- Denizbank Miles&More

Denizbank’ın sunduğu bu ayrıcalıklı mil kazandıran kartı, normal harcamalarınızda kullanamasanız da, uçak bileti alımlarınızda çok yüksek puanlar kazanabilmektesiniz. Aynı zamanda, kart size ilk teslim edildiğinde içerisinde 3.000 mil de hediye edilmektedir. Kazanacağınız puanlar ise Türk Lirası baz alınarak hesaplanmakta ve her 1 Türk Lirası değerindeki harcamanız için 1 mil olarak hesabınıza yüklenmektedir.

3- HSBC Pegasus Kart

İç hatlarda en sık tercih edilen firma olan Pegasus, kullanıcılarına daha fazla hizmet sunabilmek için HSBC ile anlaşarak sizlere bu kartı sunmaktadır. HSBC Pegasus Kart ile yapılan harcamalarınızda, yüzde beş oranında puan kazanmaktasınız. Buna ek olarak havayollarından aldığınız her uçak biletiniz için de %1,5 mil hediyesi kazanmaktasınız.

4- Akbank Wings

Sıradan bir kredi kartından oldukça farklı olan Akbank Wings, ister tek çekim isterseniz de taksitli ödemelerde sizlere mil puan kazandıracaktır. İnternet üzerinden başvuru yapacağınız bu kredi kartı, her 1 Türk Lirası harcamanızda 1 mil puan kazandırmaktadır.

Uçuş Puanı Veren Kredi Kartları

Kredi kartları pek çok avantaj sunması ve çoğu alışverişler neticesinde ek kazanımların elde edilmesi nedeni ile tüketiciler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Son yıllarda özellikle uçuş puanı veren kredi kartları sayesinde tüketiciler, havayolu şirketlerinden uçak biletlerini ücretsiz olarak temin edebilmektedir. Kredi kartları ile yapılan alışverişler neticesinde kartta uçuş mili biriktirilmekte ve bu miller uçak bileti satın alınırken kullanılabilmektedir. Üstelik miller ile yapılan uçuşlarda da yeniden mil kazanılması şansı bulunmaktadır. Bu nedenle bilinçli şekilde yapılan kredi kartı kullanımı, kullanıcılarına pek çok kazanımlar sağlamaktadır.

Günümüzde alışveriş yapıldıkça kartta mil biriktirilmesine imkân tanıyan kredi kartları şunlardır:

  • Miles & Smiles (Garanti BBVA)
  • Maximiles (İş Bankası)
  • Wings (Akbank)
  • Parafly (Halkbank)
  • Adios Kart (Yapı Kredi)
  • ING Pegasus Plus Classic Kart (ING)

Uçuş puanı veren kredi kartları özellikleri kartlar ve havayolu şirketleri ile yapılan özel anlaşmalar kapsamında farklılıklar gösterebilmektedir. Örneğin; Ganati BBVA bünyesindeki Miles&Smiles kart ile Türk Hava Yollar ile bilet alınabilir ve bu biletler uçuş sınıfının yükseltilmesinde kullanılabilirken ING Pegasus Plus Classic Kart ile yapılan alışverişler sonucunda kazanılan miller, Pegasus Hava Yolları’nda uçak biletine dönüştürülebilmektedir.

Alışveriş yapıldıkça kartta mil birikmesine ve dolayısı ile uçuş puanı biriktirilmesine olanak tanıyan bu kartlar, bankalara yapılacak olan başvuru neticesinde banka müşterilerine temin edilmektedir.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: vedoza

Bir yanıt yazın