Emekli Maaşı Banka Değişikliği Promosyonları (2018) – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Promosyonları (2018)

Ülkemizdeki emekli sayısının 12 milyona dayandığı 2018 yılında, birçok emeklimiz maaşını aldığı bankayı değiştirmek ve sunulan kampanyalardan, fırsatlardan yararlanmak istiyor. Bu bağlamda bugün emekli maaşını başka bankaya taşımak isteyenler için kampanyalardan bahsedelim istedik.

emekli maaşı banka değişikliği promosyonları 2018
emekli maaşı banka değişikliği promosyonları (2018)

Bankaların adeta birbirleri ile yarıştığı 2018 yılında emeklilik promosyonları konusunda Ziraat Bankası, ING Bank, QNB Finansbank gibi bankalar genelde en dikkat çeken bankalar arasında yer alıyor. İşte emekliler için promosyon veren 3 banka ve kampanyaları…

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu

Eğer maaşınız 1000 TL altında ise 300 TL, 1000 TL ile 2000 TL arasında ise 375 TL, 2000 TL ve üzerinde ise 450 TL promosyon veriliyor.
Ayrıca 3 yıllık peşin promosyon ödendiğini de belirtelim. Yapmanız gereken tek şey 3 yıl boyunca emekli maaşınızı Ziraat Bankasından alacağınıza dair taahhüt vermeniz. Eğer başvuruda bulunacaksanız 4757 numarasına PRO yazın ardından bir boşluk bırakın ve TC Kimlik numaranızı yazıp SMS gönderin. Bu SMS ziraat bankasına ulaşacak ve kısa süre içinde müşteri temsilcisi tarafından aranacaksınız.

QNB Finansbank Emekli Promosyonu

Yine ziraat bankası gibi verilen promosyon ücretleri maaşınıza göre değişkenlik gösterip 300, 375 ve 450 TL oluyor. Ayrıca internet bankacılığından yaptığınız EFT – Havale ücretleri (TL olmak şartıyla) alınmayacak. Ayda 2 defa farklı ATM’lerden ücretsiz para çekme ve QNB Finansbank şubelerinde işlem yapacağınız zaman sıra önceliği verilmektedir. Tabi tüm bu promosyonların 3 yıllık emekli maaş taahhütnamesi imzaladığınızda geçerli olacağını belirtelim. Başvuru için bizzat şubeye gidebilir ya da 0850 222 11 00 numarası üzerinden Finansbank Emekli Bankacılığı hattına bağlanabilirsiniz.

ING Bank Emekli Promosyonu

QNB Finansbank ve Ziraat Bankası ile aynı tutarlar geçerli olup (300, 375 ve 450 TL) ekstra birkaç avantaj sağlanmaktadır. Bunlar;

  • Eğer 1 adet otomatik fatura talimatı verirseniz 50 TL,
  • 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verirseniz 150 TL,

Tutarlarında ek promosyon verilmektedir. Yani toplamda 600 TL’ye varan bir ücret tarafınıza ödeniyor. Ayrıca vadesiz mevduat hesaplarınız için herhangi bir hesap işletim ücreti de ödemiyorsunuz. Tabi yine 3 yıllık taahhütname imzalamanız gerekiyor. Başvuru için ise şuraya tıklayarak emekli maaş taşıma talep formunu doldurabilirsiniz.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nereden Yapılır?
Bizzat bankaya giderek emekli maaşınızı taşıyabileceğiniz gibi 2018 yılı itibariyle e-devlet üzerinden de bu değişikliği yapabilmektesiniz. Tek ihtiyacınız olan şey turkiye.gov.tr için PTT’den 2TL karşılığında şifre almanız. Şifreniz varsa direkt şu bağlantı üzerinden banka değişikliği yapabiliyorsunuz.

Bankaların Emekli Promosyonları 2020

Emekli maaşını ilgili bankalardan almak isteyenler 450 TL’ye kadar promosyon imkanından faydalanabiliyor. 2020 yılının Mart ayında bankaların hesaplara yatıracağı emekli promosyonları ayrıca farklı rakamlarla gündeme geliyor. Öncelikle emekli promosyonu almak için emekliler en az 3 yıl maaş alma taahhüt vermek zorundadır. Sözleşme gereği 3 sene boyunca emekli maaşını aşağıdaki bankalardan alacak olanlar belirli miktarlarda promosyon almaya hak kazanmaktadır.

Emeklilere Verilecek Promosyon Oranları

Günümüzdeki pek çok banka emeklilere promosyon şansı sunuyor. Bu bankalar ve sundukları promosyon oranları aşağıdaki gibidir;

  • Vakıfbank – 450 TL
  • İş Bankası – 450 TL
  • Ziraat Bankası – 450 TL
  • Akbank – 450 TL
  • Fibabanka – 500 TL
  • İNG Bank – 450 TL
  • Halkbank – 450 TL
  • Denizbank – 450 TL

Genelde 450 TL promosyon sunan bankalar ayrıca emekli maaşına göre hareket etmektedir. Yani emekli maaşı 1000 TL’den az olanlara 300 TL, 2000 TL’ye kadar olanlara 375 TL, 2000 TL ve üzerinde olanlara da 450 TL promosyon şansı sunulmaktadır.

Bankalar maaşlarını taşıyan emeklilere ücretsiz EFT ile beraber uygun kredi faiz seçenekleri de sunuyor. Bu yüzden banka şubelerine giderek çok daha detaylı bilgilerden faydalanabilirsiniz. Son olarak emekli maaşına göre promosyon alınabildiği için bankaların diğer avantajları da yine emeklilere özel olarak sunulmaktadır. Yukarıda sıralanan bankalara ek olarak TEB’i de tercih edebilirsiniz. Üstelik emekli arkadaşını bankaya getiren vatandaşlara 100 TL ödeme yapan İNG bank da son zamanlarda rağbet görmektedir.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: vedoza

Bir yanıt yazın