Dolar ve Euro Yükselmeye Başladı! 7 Nisan Salı Güncel Kur Fiyatları – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Dolar ve Euro Yükselmeye Başladı! 7 Nisan Salı Güncel Kur Fiyatları

Euro ve Dolar fiyatları, koronavirüs salgını nedeniyle yükselmeye devam ediyor.

Güncel dolar fiyatlarını merak eden vatandaşlar 7 Nisan itibariyle doların kritik seviyeye yaklaştığını görüyor. Dolar kuru 6,71 TL’den işlem almaya devam ediyor. Bir önceki kapanışı 6,72 TL olan dolar kuru bu nedenle kritik seviye olan 7 TL’ye yaklaşıyor.

Euro ise 7,30 TL’den işlem görüyor.

Dolar Yükselmeye Devam Edecek mi?

Dolar/TL kuru üzerinden tahminlerde bulunan uzmanlar kurun belirsizliğini koruduğunu söylüyor. Bu belirsizliği koronavirüs salgınındaki belirsizlik ile ifade eden uzmanlar ilerleyen haftalarda doların kritik eşik olan 7 TL’ye ulaşabileceğini düşünüyor. Aynı yorumlar Euro/TL kuru üzerinden de yapılıyor. Son 3 aylık Euro fiyatları incelendiğinde 6,5 TL’den 7,3 TL seviyesine ulaşan Euro’nun da salgın nedeniyle yükselmeye devam edebileceği aktarılıyor.

Öte yandan ABD’nin virüs önlemleri kapsamında attığı adımların dolar kurunun değer kazanmasında etkili olduğu düşünülüyor. Bu süreçten Türk Lirası da dolar karşısında sert bir değer kaybı yaşadı.

Bu sabah 6,75 TL’nin hemen üzerinde başlayan dolar kuru, günün ilk işlem zamanında yükselme trendini sürdürdü ve 6,76 TL’ye kadar yükseldi. Ancak dolar kuru an itibariyle 6.71 TL’den işlem görmeye devam ediyor.

Euro ise yatay bir bantta yer alıyor. Ayrıca Sterlin ve İsviçre Frangı da yükselişini sürdürüyor. Frang 6.93 TL’den, Sterlin ise 8.30 TL’den alıcı buluyor. Değişim grafiklerine bakıldığında İngiliz Sterlini yüzde 0,27 oranında, İsviçre Frangı ise yüzde 0,16 oranında değer kazandı.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: Erhan

Bir yanıt yazın