Dolar 7 TL mi Olacak? Dolar’da Son Dakika Fiyat Değişikliği – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Dolar 7 TL mi Olacak? Dolar’da Son Dakika Fiyat Değişikliği

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle dolardaki yükseliş devam ediyor. Vatandaşlar da bundan sonraki süreçte doların ne kadar olacağına dair araştırmalarını sürdürüyor. Peki dolar 7 TL olacak mı? Dolar bugün ne kadar? İşte son dakika dolar gelişmeleri…

Dolar kuru yükselme trendine devam ediyor. Avrupa ülkeleri ve ABD’den alınan ekonomik önemlerin ardından yapılan açıklamalardan sonra piyasalar hareketlenmeye başladı. Bu kararlarla beraber hafta başında yükselmeye başlayan dolar kuru ciddi bir ivme yakaladı. 3 Nisan Cuma sabahı 6.69 TL bandını test eden dolar daha sonra 6.70 TL’ye kadar yükseldi.

Dolar kuruyla ilgili açıklama yapan uzmanlar, kurun bu seviyede kalması halinde ciddi değerlere yükselebileceğini belirtiyor. Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump’ın petrol üretimiyle ilgili yaptığı açıklamaların da dolar kurunu yükselttiği anlaşılıyor. Trump bir açıklamasında, petrol üretiminde ciddi kesintiler olabileceğinin altını çizmişti. Açıklama sonrasında petrol fiyatlarında çok sert bir yükselme yaşanmıştı.

Dolar 7 TL mi Olacak?

Yaşanan tüm bu gelişmeler Nisan ayında tüm gözleri dolar kuruna çevirdi. ABD’deki karantina sürecinin Nisan’da da devam edeceğine yönelik beklentiler kuvvetlenirken, ekonomik daralmanın boyutunda da belirsizlik devam ediyor.

Uzmanlar 6.70 bandının kalıcı olması yönünde fikirlerini paylaşıyor. Önümüzdeki hafta itibariyle ABD ve Türkiye kaynaklı verilerin ardından doların ne şekilde ivme kazanacağı da merak konusu.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: Erhan

Bir yanıt yazın