Devlet Destekli Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi SMS Başvurusu Nasıl Yapılıyor? – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Devlet Destekli Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi SMS Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında temel ihtiyaç kredisine Halkbank üzerinden başvuracak olan vatandaşlar SMS ile başvuruyu nasıl yapacak? İşte detaylar…

Ülkemizdeki milyonlarca vatandaş temel ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden kredi talebinde bulunmaya başladı. 1 Nisan 2020 tarihinde başlayan kredi başvuru sürecinde Halk Bankası üzerinden SMS başvuruları da alınıyor. Peki Halkbank SMS başvurusu nasıl yapılacak?

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

10 bin, 5 bin ve 7.500 TL olarak vatandaşlara sunulan temel ihtiyaç kredisinde faiz oranı yüzde 0.49 olarak belirlendi. Toplamda 36 ay vadeli olan bu kredinin ilk 6 ayında ödeme yapılmayacak.

Vatandaşlar 10 bin TL kredi için aylık 376 TL, 5 bin TL için 188 TL, 7.500 TL için de 282 TL taksit ödemesi yapacak.

Halkbank üzerinden başvuru yapmak isteyenler 0850 222 0 400 numaralı çağrı merkezini arayabilir. Bunun yanı sıra mobil uygulama ya da mobil internet üzerinden de Halkbank temel ihtiyaç kredisine başvuru yapılabiliyor. Öte yandan SMS üzerinden de bu başvuru sürecini yönetebilirsiniz.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi SMS Başvurusu

SMS ile başvuru yapmak isteyenler sırasıyla ‘DESTEK, TC kimlik numarası, Gelir Bilgisi, Talep Edilecek Kredi Tutarı’ bilgilerini yazarak 3452’ye SMS göndererek krediye başvuru yapabilir.

Kredi başvuruları değerlendirildikten sonra vatandaşların cep telefonlarına SMS olarak geri dönüş yapılacak. Toplam miktar hesap numaralarına aktarılacak ve ATM üzerinden de çekilebilecek.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: Erhan

Bir yanıt yazın