Altın Fiyatları Yükselmeye Başladı! 3 Nisan 2020 Güncel Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu? – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

Altın Fiyatları Yükselmeye Başladı! 3 Nisan 2020 Güncel Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Altın fiyatlarında 3 Nisan Cuma günü yükseliş trendi başladı. Özellikle de gram altının ciddi bir seviyede yükseliş yaşamasıyla tarihi rekor kırdığı gözlemlendi.

Koronavirüs salgını dünya ekonomisini etkilemeye devam ediyor. Sabah saatlerinde altın fiyatları yükselmeye başlarken aynı şekilde piyasadaki hareketlilik de sürüyor. Gram altın haftanın son iş gününde 346 TL’den işlem görmeye başladı. Çeyrek altın da 573 TL seviyesine kadar ulaştı. ONS altın fiyatları ise 1,612 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar Oldu?

Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş doğal olarak tüm altın türlerini etkiledi. Bu kapsamda Cumhuriyet altını yüzde 0,47 oranında değer kazandı. Yükseliş trendine göre Cumhuriyet altını alış 2,110 TL olurken, satış fiyatı da 2,142 TL’den işlem görüyor.

3 Nisan 2020 Yarım Altın Fiyatları

Yarım altın yüzde 0,56 oranında yükseldi. Buna göre yarım altın alış 1,014 TL oldu. Satış ise 1,041 TL’den işlem görmeyi sürdürüyor.

Öte yandan altın fiyatları arasında en büyük yükseliş Reşat altında görüldü. Yüzde 2,01 oranında yükselen Reşat altının alış fiyatı 2,142 TL oldu. Satış ise 2,174 TL’den gerçekleşiyor.

Gram altın 346 seviyesine ulaşırken 22 ayar gram altın 290 TL’den, 18 ayar gram altın da 232 TL’den işlem görmeyi sürdürüyor.

Uzmanlar yükselen altın fiyatlarıyla ilgili yaptığı analizlerde koronavirüs etkisinin devam edebileceğini aktardı. Ayrıca dünya ülkeleri tarafından alınan tedbir kararlarının da belirsiz olmasından dolayı genel varlık fiyatlarında değişikliklerin yaşanabileceği aktarıldı.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: Erhan

Bir yanıt yazın