12 Ay Vadeli 10 Bin TL’lik İhtiyaç Kredisinin Geri Ödemesi Ne Kadar Olur? – Kredi, Banka ve Ekonomi Blogu

12 Ay Vadeli 10 Bin TL’lik İhtiyaç Kredisinin Geri Ödemesi Ne Kadar Olur?

Düşük faizli ihtiyaç kredisi almak isteyenler artık vade gün sayısı ideal olan bankalara başvuruyor. Günümüzde tüketici kredisi için en uygun faiz oranı yüzde 0.97 olarak uygulanıyor. Vatandaşlar da 10 bin TL için yüzde 0.97 faizli kredinin detaylarını merak ediyor.

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Başvuruları Başladı mı?

Koronavirüs salgını sebebiyle Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank, yüzde 0.49 faiz oranlı ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Bu kredi 10 bin TL’ye kadar alınabilirken aylık ödeme tutarı 378 TL olarak belirlendi. Ayrıca vade gün sayısı da 36 ay. Vatandaşlar 5 bin TL, 7.500 TL ya da 10 bin TL için kamu bankalarına internet üzerinden kredi başvurusu yapabiliyor. Tek şart aylık hane halkı gelirinin 5 bin TL’den düşük olması.

0.97 Faiz Oranıyla 10 Bin TL’nin Geri Ödemesi Kaç TL?

Kamu bankaları dışında sunulan en düşük faiz oranı yüzde 0.97. Buna göre 12 ay vadede aylık 897 TL ödeme yaparak 10 bin TL’lik kredi çekebilirsiniz. Bankalar bu kredide bazı ek masraflar da talep edebilir. Haliyle bankalar arasında karşılaştırma yaparak en düşük faizli kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Kamu, özel ya da katılım bankaları faiz oranlarını düşürmeyi sürdürüyor. Yüzde 0.97 kar payı oranıyla finansman sunan Türkiye Finans Katılım Bankası ile iletişime geçerek kredi taleplerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca vade gün sayısı arttıkça kredide ödenecek taksit tutarı azaldığı gibi faiz oranı da yükselecektir.

İlgili İçerikler

Yazar hakkında: Erhan

Bir yanıt yazın